Povodňový plán obce Loučná nad DesnouHladinoměry - Loučná nad Desnou

Kouty nad Desnou - Annín (Hučivá Desná)

Ultrazvukové hladinoměrné čidlo na Hučivé Desné se nachází na železo - betonovém mostě u Půra. Jedná se o hlásný profil kat. C. Hladinoměrné čidlo je umístěno na mostní konstrukci u objektu č. p. 17 v místní části Annín. Profil monitoruje hlídková služba obce, dále je profil vybaven automatickým přenosem dat s možností zasílání varovných sms zpráv. Obec dále varuje obec Velké Losiny a obce Rapotín a Vikýřovice, které se nachází na toku Desné pod obcí a ORP Šumperk. Provozovatelem je SO Údolí Desné.

Kouty nad Desnou (Desná)

Hlásný profil kategorie B Kouty nad Desnou (Desná) je umístěn pod turistickým mostkem poblíž parkoviště u Pohádkového lesa. Provozovatelem je ČHMÚ Ostrava.

Loučná nad Desnou - Rejhotice (Desná)

Ultrazvukové hladinoměrné čidlo na Desné se nachází na mostě mezi č. p. 54 a 162 v místní části Rejhotice. Jedná se o hlásný profil kat. C. Profil monitoruje hlídková služba obce, dále je profil vybaven automatickým přenosem dat s možností zasílání varovných sms zpráv. Obec dále varuje obec Velké Losiny a obce Rapotín a Vikýřovice, které se nachází na toku Desné pod obcí a ORP Šumperk. Provozovatelem je SO Údolí Desné.