Povodňový plán obce RapotínHladinoměry - Rapotín

Kouty nad Desnou - Annín (Hučivá Desná)

Ultrazvukové hladinoměrné čidlo na Hučivé Desné se nachází na železo - betonovém mostě u Půra. Jedná se o hlásný profil kat. C. Hladinoměrné čidlo je umístěno na mostní konstrukci u objektu č. p. 17 v místní části Annín. Profil monitoruje hlídková služba obce, dále je profil vybaven automatickým přenosem dat s možností zasílání varovných sms zpráv. Obec dále varuje obec Velké Losiny a obce Rapotín a Vikýřovice, které se nachází na toku Desné pod obcí a ORP Šumperk. Provozovatelem je SO Údolí Desné.

Kouty nad Desnou (Desná)

Hlásný profil kategorie B Kouty nad Desnou (Desná) je umístěn pod turistickým mostkem poblíž parkoviště u Pohádkového lesa. Provozovatelem je ČHMÚ Ostrava.

Loučná nad Desnou - Rejhotice (Desná)

Ultrazvukové hladinoměrné čidlo na Desné se nachází na mostě mezi č. p. 54 a 162 v místní části Rejhotice. Jedná se o hlásný profil kat. C. Profil monitoruje hlídková služba obce, dále je profil vybaven automatickým přenosem dat s možností zasílání varovných sms zpráv. Obec dále varuje obec Velké Losiny a obce Rapotín a Vikýřovice, které se nachází na toku Desné pod obcí a ORP Šumperk. Provozovatelem je SO Údolí Desné.

Petrov nad Desnou - Terezín 8. HP (Desná)

V Petrově nad Desnou v místní části Terezín se na mostě u Modlitebny nachází hlásný profil kat. C, Petrov nad Desnou - Terezín 8. HP (Desná). Jedná se o hladinoměrné čidlo s automatickým přenosem dat a zasíláním varovných sms. Náhradní pozorování za povodně zajišťuje SDH a PK Petrov nad Desnou. Provozovatelem je SO Údolí Desné.

Rapotín (Holubí potok)

Hlásný profil kategorie C na Holubím potoce na pomezí obcí Rapotín a Vikýřovice, sloužící k vizuální kontrole a vyhlašování SPA. Provozovatelem je obec Rapotín.

Rapotín (Losinka)

Hlásný profil kategorie C na Losince na mostě č. 44-031 v obci Rapotín, sloužící k vizuální kontrole a vyhlašování SPA. Provozovatelem je obec Rapotín.

Rapotín (Rejchartický potok)

Hlásný profil kategorie C na Rejchartickém potoce na mostě 11-095, sloužící k vizuální kontrole a vyhlašování SPA. Provozovatelem je obec Rapotín.

Sobotín (Merta)

Na území obce Sobotín se na Mertě nachází hlásný profil kat. C (staničení ř. km 4,000 – hladinoměrné čidlo s přenosem dat). Provozovatelem je ČHMÚ Ostrava.

Sobotín - Rudoltice 7. HP (Klepáčovský potok)

V části obce Sobotín - Rudoltice se na mostu (soutok Rudoltického a Klepáčovského potoka u nemovitostí č. p. 107 a 133) nachází hlásný profil kat. C, Sobotín - Rudoltice 7. HP (Klepáčovský p.). Jedná se o hladinoměrné čidlo s automatickým přenosem dat a zasíláním varovných sms. Náhradní pozorování za povodně provádí jednotka SDH a PK Sobotín. Provozovatelem je SO Údolí Desné.

Šumperk (Desná)

Hlásný profil kategorie A ve správě ČHMÚ Ostrava se nachází na pravém břehu řeky Desné v Šumperku směrem k Novému Malínu, nedaleko železničního mostu.

Velké Losiny (Račinka)

Ultrazvukové čidlo se nachází na mostu přes Račinku na ulici Lázeňská poblíž budovy s č. p. 314. Jedná se o hlásný profil kat. C. Profil je vybaven automatickým přenosem dat s možností zasílání varovných sms zpráv. Profil slouží především pro výstrahu obce Velké Losiny. Obec dále informuje o vývoji ORP Šumperk. Náhradní pozorování za povodně zajišťuje SDH a PK Velké Losiny. Provozovatelem je SO Údolí Desné.