Přihlásit se

Předpověď počasí

Rozcestník na webové služby poskytující kvalitní informace o předpovědi počasí. Jedná se zejména o profesionální předpovědní služby a servery zpracovávající data z globálních i lokálních meteorologických a numerických modelů.

Meteoblue

Kvalitní meteorologické informace a předpovědi založené na syntéze globálních a lokálních předpovědních modelů. Přidaná hodnota serveru je ve zobrazení míry pravděpodobnosti předpovědi a multimodely rozsahu teplot nebo srážek, které jednotlivé meteorologické modely předpovídají. Předpovědi jsou dostupné pro celý svět. Vyvinuto na Univerzitě v Basileji.

Windy

Vizuálně propracované předpovědi počasí, meteorologických jevů a stavů atmosféry pro celý svět, a to navíc od českých autorů. Server využívá aktuální družicová data a globální numerické modely a vizualizuje je zejména s prouděním vzduchu v různých výškových a isobarických hladinách.

ČHMÚ

Portál Českého hydrometeorologického ústavu obsahuje předpovědi počasí na základě dat z vlastních profesionálních a poloprofesionálních stanic, družicových a radarových dat a numerických modelů (např. Aladin). Kromě předpovědí teplot a srážek zde nalezneme informace o kvalitě ovzduší, stavu povrchových a podzemních vod, výstražné informace a další cenné informace.

Meteoblue – Synoptické situace

Meteorologické povětrnostní mapy s predikcí na další dny. Jednou z velkých předností aplikace Meteoblue je kvalitní vizualizace dat, která je však zároveň skloubena s velkým množstvím informací a datových podkladů.

ALADIN

Numerický model ALADIN je lokální předpovědní model pro Českou republiku, který se pravidelně přepočítává na superpočítači každých šest hodin. Přináší nejdetailnější předpovědi teplot, srážek, větru a dalších veličin pro naše území.

Norská předpověď – YR

Česká verze renomovaného zdroje předpovědí počasí od Norského meteorologického institutu Yr.no. Mimo Skandinávii jsou předpovědi oblíbené i ve střední Evropě – zejména díky kvalitním a přesným krátkodobým či střednědobým předpovědím počasí.

In-Počasí

Jeden z předních meteorologických serverů v České republice. Obsahuje podrobné a spolehlivé předpovědi počasí od meteorologů, radarové snímky, dlouhodobou předpověď počasí na 14 dní, teplotní a srážkové mapy, zpravodajství a bouřky. Také prezentuje data z více než 250 amatérských a poloprofesionálních meteostanic napříč ČR pro ještě podrobnější přehled o počasí v dané lokalitě.

Ventusky

Webová aplikace znázorňující předpovědi a aktuální stav počasí na základě mapy s proudnicemi. Obsahuje satelitní data NOAA a EUMETSAT spolu s dalšími radarovými daty srážek pro vybrané země. Ventusky vynikají uživatelsky příjemnou vizualizací meteorologických dat. Aplikace je od autorů In-Počasí (InMeteo).

Meteocentrum

Profesionální předpovědi počasí v hodinovém kroku s výhledem pro ČR i Evropu na 14 dní. Meteocentrum nabízí meteorologické mapy, informace z družic, zprávy, encyklopedii - jednoduše vše o počasí.

MEDARD

Tento projekt je zaměřen na předpověď počasí a kvality ovzduší. V Ústavu informatiky AV ČR jsou provozovány numerické modely počasí a kvality ovzduší. Výstupem předpovědního modelu počasí jsou předpovědi základních meteorologických veličin (atmosférického tlaku, teploty, srážek, oblačnosti, rychlosti a směru větru) s třídenním horizontem. Po kliknutí do mapy můžete zobrazit detailní předpověď pro dané území.

Dlouhodobá předpověď ČHMÚ

Měsíční výhled počasí vydávaný ČHMÚ je založen na výstupech numerických předpovědních modelů a na statisticko-analogové metodě, která vychází z naměřených údajů na území ČR od roku 1912. Je vydáván (upřesňován) jednou týdně, a to každé pondělí kolem 17. hodiny. Na rozdíl od krátkodobých a střednědobých předpovědí není měsíční výhled zaměřen na předpověď konkrétních hodnot teploty vzduchu a množství srážek pro jednotlivé dny, ale vyjadřuje předpokládaný celkový charakter předpovědních období (období jako celek a jednotlivé čtyři týdny) z hlediska průměrných teplot a úhrnů srážek a jejich očekávaný trend.

Počasí iDnes

Počasí v ČR, předpověď počasí na devět dní dopředu. Předpověď obsahuje další zajímavé informace jako například teploty přehrad, přímořská letoviska, mapy srážek, oblačnosti, blesků, radarové snímky, teplotní rekordy a mnoho dalších.