Povodňový plán města Jaroměřice nad Rokytnou



Charakteristika ohrožených objektů

Seznam ohrožených objektů

Při povodňových situacích může dojít k ohrožení objektů srážkami, zpětným vzdutím, splachy z polí i nefunkční kanalizací.

Podle stanoveného záplavového území vodních toků Rokytná a Štěpánovický potok je ve městě ohrožováno 49 budov s číslem popisným, kde trvale žije 125 osob, z toho 21 patří do rizikové skupiny (starší 70 let, osoby ZTP). Tato hodnota se ale bude v průběhu dalších let měnit, a to například v souvislosti s demografickým vývojem města. Tyto objekty je nutno varovat, případně evakuovat.  Objekty byly stanoveny především na základě historických zkušeností s povodněmi na území města.
Ohrožené objekty na území města Jaroměřice nad Rokytnou - agregované

Ohrožené objekty na území města Jaroměřice nad Rokytnou s vyznačeným záplavovým územím

Ohrožující objekty

V záplavovém území vodních toků v katastru města se nachází mlékárna, která by mohla být při povodni zdrojem ohrožení (např. vlivem úniku amoniaku).
Ohrožující objekty na území města Jaroměřice nad Rokytnou

Ohrožené ohrožující objekty (agregované) v povodňovém plánu města. Data jsou stahována a aktualizována ze systému Ministerstva životního prostředí - POVIS.

 Povodňové plány vlastníků nemovitostí (PPVN)

Pro stavby ohrožené povodněmi, které se nacházejí v záplavovém území nebo mohou zhoršit průběh povodně, zpracovávají povodňové plány pro svou potřebu a pro součinnost s povodňovým orgánem města jejich vlastníci.

Povodňový orgán města potvrzuje soulad věcné a grafické části povodňových plánů vlastníků (uživatelů) pozemků a staveb, pokud se nacházejí v záplavovém území nebo zhoršují průběh povodně, s povodňovým plánem města Jaroměřice nad Rokytnou.

Všechny povodňové plány jak od občanů, tak od právnických osob, které jsou nebo budou v budoucnu zpracovány, jsou uloženy na Městském úřadu Jaroměřice nad Rokytnou.