Modul Povodňové plány umožňuje pracovat s digitálními povodňovými plány všech úrovní od krajských, přes obecní až po povodňové plány vlastníků jednotlivých ohrožených nemovitostí. Digitální povodňové plány soustředí na jednom místě všechny podstatné informace pro řešení povodňových událostí v dotčeném území. Informačně propojují povodňovou ochranu jednotlivých měst a obcí a zároveň využívají hustou síť srážkoměrných a hladinoměrných stanic. Podstatnou výhodou je edukativní využití v době mimo povodňové události.
Občané zde mají k dispozici mapy textové i grafické části povodňového plánu. V mapové prohlížečce je možno si zobrazit záplavové území vodních toků a další informace.
Modul WEGAS umožňuje pracovat s prostorovými i textovými daty obce. Díky webovému geografickému systému WEGAS získáte propracovanou a intuitivní online mapovou aplikaci pro správu, vytváření a editaci prostorových dat. Je možné zde vytvořit libovolný počet bodových, liniových či plošných prvků. Ty lze poté slučovat do vytvořených projektů a kompozic, libovolně stylovat, připojovat nejrůznější typy dokumentů či sdílet data s veřejností. Webový geografický asistent WEGAS ocení jak odborníci, pracující s mapovými podklady denně, tak i široká veřejnost.
Modul Povodňová mapa umožňuje zobrazení dat aktuálního povodňového ohrožení. K dispozici je monitorovací síť hlásných profilů kategorií A, B, C a srážkoměrných stanic jak státních podniků povodí a Českého hydrometeorologického ústavu, tak i jednotlivých měst a obcí. Další možností je zobrazení digitálních povodňových plánů pro doplnění ucelených informací o řešení povodňových situací. Nezbytnou součástí tohoto modulu je zobrazení aktuálních radarových dat a předpovědní model ALADIN s predikcí na 57 h dopředu.
Modul Hlášení Závad slouží jako nástroj pro hlášení závad a malých nedostatků v obci. Občané či návštěvníci obce tak mohou odkudkoliv pomocí tohoto rozhraní oznámit například nefunkčnost veřejného osvětlení, zničené dopravní značení, černou skládku, rozbité lavičky, nalomený strom či poničenou zeleň, díru v chodníku, poškození vybavení dětského hřiště, poškozené místní komunikace a další menší i větší technické závady. V případě zájmu můžete připojit i fotografii daného místa.
Rozhraní není určeno pro hlášení závad, které mohou ohrozit majetek či zdraví a jež vyžadují okamžitý zásah. V případě takových, prosíme, kontaktujte vedení obce.
Modul Počasí představuje ucelenou službu, která slučuje a zobrazuje jednotlivé weby a servery věnující se počasí a jeho předpovědi. Weby pro portál byly vybrány na základě spolehlivosti a unikátnosti zdrojových dat či kvalitní vizualizace poskytovaných výstupů. Obsahuje jak aktuální informace o počasí včetně radarových a družicových snímků, tak rovněž předpověď počasí či informace o stavu vody v krajině. Uživatel tak má na jednom místě celou řadu možností, odkud může čerpat aktuální informace o předpovědi počasí.
Pasportem veřejného osvětlení se rozumí evidence této součásti obecního inventáře za účelem zjištění skutečného (hlavně technického a množstevního) stavu. Pasport je základním dokumentem pro správu, optimalizaci a rozvoj soustavy veřejného osvětlení a je vyžadován zákonem 183/2006 Sb. ve znění aktuálních předpisů. Bez řádné pasportizace není možné kvalifikované projektování modernizace a optimalizace veřejného osvětlení. Samozřejmostí je, že pasport a z něj vycházející energetický audit jsou nedílnou součástí žádostí o jakékoliv dotace na veřejné osvětlení. Součástí pasportu veřejného osvětlení může být i pasport světelně signalizačních zařízení.
Pasport místních komunikací je základní evidencí místních komunikací, který vedou jejich správci v souladu s pokyny vlastníků místních komunikací, jimiž jsou převážně obce a města. Zákon č. 13/1997 Sb. o pozemních komunikacích ukládá povinnost provádět pasport komunikací, kdy minimální rozsah evidence místních komunikací zahrnuje délku místních komunikací I. až IV, třídy, počet a celkovou délku mostů na nich se nacházejících a objem finančních prostředků vynaložených na jejich výstavbu a zvlášť na jejich údržbu. V dnešní době se pasportizace provádí za pomoci přesných GPS přístrojů a geodetického zaměření. Kromě klasické papírové podoby, která nemá mimo prosté evidence žádnou přidanou hodnotu, může být pasport komunikací zaveden také do geoinformačního systému obce. Zde mohou být každému úseku komunikace přidány různé atributy, které poté napomůžou k plánování dalšího rozvoje místních komunikací. Mezi tyto atributy patří například třída komunikace, technický stav vozovky, správce komunikace, vlastník pozemků pod komunikací a podobně.
Pasportem dopravního značení se rozumí evidence a zdokumentování současného stavu dopravního značení v určité obci. Jedná se o grafické a tabulkové zpracování, dokumentující stav svislého a vodorovného dopravního značení na místních komunikacích, rozhodnutí o umístění dopravního značení a zahrnující také informace o souladu s právními normami. Slouží jako podklad pro projekty obnovy dopravního značení a jako právní podklad při řešení dopravních nehod na území obce. Pasport dopravního značení vhodně doplňuje pasportizaci komunikací.
Pasport hřbitova je základní evidencí hřbitovů vedenou jejich správcem. Základním principem pasportu hřbitova je správa (pořízení, aktualizace, evidence) dat jednotlivých hrobových míst. Tato data představují skutečný stav hrobů v absolutních rozměrech se skutečnou výměrou. Rozsah a způsob vedení pasportu hřbitova odpovídá příslušným ustanovením zákona číslo 193/2017 Sb., o pohřebnictví. Kvalitně zpracovaná dokumentace následně umožňuje efektivnější a provázanější správu obce, která minimalizuje náklady a vynaložený čas. Je nutné zdůraznit, že dokument šetří i obecní rozpočet - obec bude mít přehled o plátcích a neplátcích nájmu hřbitovní jednotky.
Pasport památek a sakrálních staveb je konstruován tak, aby poskytoval přehledný a věcný výklad o evidenci památek a sakrálních staveb, přičemž aby také ulehčoval udržování a správu těchto objektů. Drobná památka je vytvořena cílenou lidskou činností, stále plní svůj původní význam a je smysluplná sama o sobě. Je umístěna v krajině, či zástavbě, je volně přístupná a viditelná pro všechny zúčastněné. Pojem drobné památky se v naší krajině často překrývá s významem sakrální stavby. Sakrální stavba je objekt posvátný. Vznikl bezprostřední či zprostředkovanou činností církve. Na našem území se většinou jedná o stavby křesťanského charakteru. Dále se můžeme setkat s památkami pamětními, právního charakteru a se stavbami historického charakteru.
Oficiální webové stránky Vaší obce.
Převzatý územní plán obce a zobrazovaný mezi doplňkovými mapovými vrstvami.