Zajímá vás problematika havarijního plánování? Víte, kdy potřebujete havarijní či povodňový plán? Víte, jak zpracovat havarijní plán či jak častá je aktualizace povodňového plánu?
Povodňový plán vlastníka nemovitosti (PPVN) – nutné zlo nebo efektivní nástroj pro minimalizaci škod na majetku, zdraví a životním prostředí? Existuje zákonná povinnost mít zpracovaný povodňový plán vlastníka nemovitosti? Hrozí mi sankce, pokud ho nemam zpracovaný? Následující článek přináší stručný úvod do této problematiky.
Nejste si jisti, zda potřebujete mít vyhotoven havarijní plán? Následující příspěvek vás stručně seznámí s problematikou havarijního plánování a s povinnostmi, které máte.
Klíčovými orgány při řešení mimořádných událostí jsou starostové obcí a měst. Často jsou jimi lidé nezkušení, kteří jsou volení na omezené časové období. Příprava na krizové situace pro ně nemusí být při řešení problémů každodenního života důležitá. Je potom přirozené, že starostové jsou při řešení pohrom zaskočeni a někdy bezradní. Podvědomě chápou riziko především v jeho následcích a konkrétních dopadech, a proto toto riziko vnímají mnohokrát v emocionální rovině, na niž jakýkoliv racionální argument obvykle nestačí. Riziko se pro ně vztahuje k hrozbě.
Aktuální informace o novém OPŽP 2014 - 2020 si přečtete na stránkách www.opzp2014-2020.cz!
Naleznete zde informace o:
-
právě otevřených výzvách,
-
novinkách ve světě dotací,
-
výhledech na nejbližší období,
-
a mnohé další ...
Společnost ENVIPARTNER, s. r. o. řádně zpracovala a předala digitální povodňové plány vybraných obcí s rozšířenou působností v Moravskoslezském kraji.
Obec Kuklík v minulém týdnu ohrozily povodně. Obec si chválí protipovodňová opatření, která byla v obci instalována díky spolupráci se společností ENVIPARTNER, s. r. o. O této situaci informoval Regionální týdeník Vysočina dne 15. 1. 2015.
Příspěvek seznamuje potenciální žadatele z řad měst, obcí, sdružení obcí či mikroregionů s novým Operačním programem Životní prostředí 2014 - 2020 z hlediska povodňové ochrany.
Automatizovaný externí defibrilátor (AED) je přístroj, který je schopen analyzovat křivku EKG a laického zachránce vede v případě potřeby hlasovými a písemnými pokyny k provedení bezpečné defibrilace.
V poslední době jsme stále častěji svědky katastrof a nepředvídatelných nebezpečí. Situace, které jsme dříve znali jen z filmů, zažíváme dnes na vlastní kůži. Velkou hrozbou posledních let se stal vedle živelných katastrof a ozbrojených konfliktů také blackout, nebo li totální výpadek proudu, jehož důsledky mohou mít katastrofální dopad na každou moderní civilizaci.